HISTORIA

Stajnia „Katarzynka” została założona w 2008 roku, ale jest głęboko zakorzeniona w Hodowli Koni Mustang, działającej od 1992. Mustang wędrował nie mając swojej ziemi, dzierżawił kolejno stajnie w Łodzi, Grotnikach, Łęczycy, aż do teraz, gdzie, już jako Katarzynka rozwijamy naszą wspaniałą hodowlę…

Wraz ze zmianą nazwy zmienił się również profil naszej hodowli. Do tej pory hodowaliśmy konie bez szczególnego pomysłu – używane były dobre, sławne ogiery takie jak małopolskie: LANSJER, srokaty HIPOKRYTA, wnuk og. EL – PASO – gniady GROM, później ogromny pochodzący SK Strzegom krył u nas 1997-2000, ogier pełnej krwi HADES.

Szczególne miejsce w naszym sercu zajął kary ogier hodowli SK Rzeczna NEPOS. Urodzony 1986 krył u nas w latach 1998 –2003 pozostawił po sobie genialne potomstwo. Później, kolejnym wspaniałym reproduktorem był wyhodowany w SK Kadyny ciemnogniady KLEJNOT, kryjący u nas w latach 2005 – 2010. Ten koń to był prawdziwy klejnot w stadzie, cudowny, kochany i takie właśnie jest jego potomstwo. Mamy to szczęście, że możemy obserwować kilka jego córek, które są w naszej okolicy.

No i nie możemy zapomnieć o wspaniałym ogierku konika polskiego MANGO hod. S.O. Sieraków. Koń, który miał serce większe od siebie samego. Urodzony w 1987r mały, szary konik zostawił po sobie liczne potomstwo, uznane, docenione, utytułowane. Manguś padł w wieku 25 lat w stadzie zachowawczym konika polskiego BAZYLIA koło Gliwic. Potem dwa przewspaniałe ogiery: śląski WICHER oraz wielkopolski POWÓJ przyjechały do nas ze Stada Ogierów KSIĄŻ w 2011 i otworzyły kolejny rozdział tej niesamowitej księgi… Ogiery te kryły u nas do 2016 r.

Już samo to, że pochodziły z SO KSIĄŻ świadczyło o ich wybitności, wspaniałości. Wicher – przepiękny, monumentalny… na jego widok którego każdy na chwilę milkł, przyglądając mu się z podziwem…. Powój – wspaniały, syn genialnego ogiera AGAR, wyhodowany w SK LISKI.

W roku 2017 mieliśmy przez chwilę legendę sportu – siwego ogiera holsztyńskiego BOLERO DE RAVEL , który pokrył kilka klaczy naszych i kilka nie naszych. Rok był u nas śląski ogier BARD, bardzo ładny koń, ale naszym marzeniem było mieć w hodowli karego konia śląskiego.

Ogiery te stanowią już w innych miejscach, a naszą historię obecnie piszą ogiery: ARESENAŁ (SO Książ) rasy śląskiej, IZOPREN (SO Gniezno) rasy wielkopolskiej i MALMO – rasy wielkopolskiej