OBOZY KONNE

Dzienną dawkę jazdy konnej w ilości 1,5 – 2 godziny, na ujeżdżalni szlifujemy sztukę jeździecką z dziedziny ujeżdżenia, trochę skoków, ale przykładamy się do tego, co w większości klubów jeździeckich jest lekceważone: czyli dokładność. Tłumaczymy dlaczego działamy takimi, a nie innymi pomocami, oraz jak zrobić, aby koń „czytał nam w myślach” W większości szkółek jeździeckich nie ma nauki jazdy konnej w pełnym tego słowa znaczeniu, jest „masówka”, gdzie jeździec przychodzi odbębnić godzinną jazdę, po czym jedzie do domu, nie mając pojęcia co należy zrobić z koniem przed jazdą, po jeździe, jak powinien wyglądać koński dzień (na pewno nie powinien go spędzić z siodłem na plecach non stop….)

Do dyspozycji Uczestników są czteroosobowe domki kempingowe. Obok „Miasteczka Obozowego” jest wiata gdzie przy stoliku można pograć w karty, lub gry planszowe, popijając chłodny napój w gorący dzień, także stół do ping-ponga. Również dla Uczestników jest świetlica z TV i DVD, gdzie spędzamy deszczowe popołudnia oglądając filmy, najczęściej o tematyce końskiej lub przeprowadzamy warsztaty rozwijające pewność siebie, wiedzę o koniach, czy po prostu wspólne pogaduchy.

Cały dzień spędza się z końmi, jak nie jeździmy, to dbamy o naszych podopiecznych, to karmimy, to poimy. A jak już skończymy to wtedy jest czas na gry przy ognisku, albo podchody w lesie … I tak to właśnie GRUPA decyduje o tym co robimy, jak się bawimy. Każdy może wyjść z propozycją, bo to WASZE wakacje.

 

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny.

Rezygnacja z zarezerwowanego miejsca na obozie może nastąpić na 14 dni przed rozpoczęciem się obozów.

W przypadku rezygnacji z obozu koszty nie zostają zwrócone.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ:
 1. Naszym najważniejszym celem jest wpoić wiarę w siebie. Tego właśnie uczą konie – wytrwałości w dążeniu do celu, oraz umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, także trudniejszych, szukania wielu rozwiązań. Koń – istota żywa, mająca wolną wolę, posiadająca masę ciała, siłę – kontra człowiek – o 9/10 lżejszy od konia – musi umieć sobie dawać radę z tym stworzeniem. Ci, którzy już siedzieli w siodle, prowadzili konia w ręku, wiedzą, że to tylko dobra wola tego zwierzęcia, że daje się podporządkować, że gdyby tylko chciał, zrobiłby z nami co chce. Tak więc jazda konna BUDUJE CHARAKTER i NIE JEST DLA KAŻDEGO. pamiętajcie o tym wybierając wakacje, bo jeśli ktoś tego nie czuje – to się po prostu będzie u nas męczył. (jesteśmy dość monotematyczni – konie, konie i konie… a i jeszcze konie i trochę o koniach…..) Albo sięgniesz gwiazd, albo nie. Wybór należy do Ciebie.
 2. Poziom jazdy będzie na 100% dostosowany do umiejętności Uczestnika (nawet jeśli będzie to oznaczało powrót na lożnę – bierzesz to na klatę i uczysz się, bo po to jesteś na tym obozie!! )
 3. Jazdy prowadzą ludzie, którzy wiedzą co robią
 4. Koń to istota żywa, nieprzewidywalna, dlatego wymagamy skupienia i posłuszeństwa na jazdach, oraz we wszystkich zajęciach z udziałem koni
 5. Zajęć poza jazdami – gry, zabawy, spacery, wygłupy
 6. Mnóstwa teorii – wykłady, pokazy itd.
 7. Mnóstwa praktyk – jak dbać o konia. Z pewnością wykorzystamy Twoją obecność w stajni do zajęć takich jak:
  – CZYSZCZENIE KONIA
  – DBANIE O JEGO KOPYTA (smarowanie preparatami odżywczymi)
  – DBANIE O SPRZĘT JEŹDZIECKI
 8. Wdrażania TWOICH pomysłów w życie obozowe!
CZEGO SIE NIE SPODZIEWAĆ:
 1. WYPASIONEGO OŚRODKA – mieszkamy NA WSI, dość skromnie. Na naszym podwórku nie ma kostki brukowej. Żyjemy dla zwierząt i jest ich u nas sporo (psy, koty, kury, indyki, gęsi – to oprócz koni) Nikomu nie przeszkadzają zwierzaki szukające kontaktu z człowiekiem. Jeśli Ci to nie odpowiada – WYBIERZ INNĄ OFERTĘ!!!
 2. POUKŁADANYCH W KOSTKĘ RZECZY – u nas panuje LUZ. Nie ma nic na „GWIZDEK” (no, może pory posiłków są sygnalizowane gwizdkiem, lub okrzykiem „MANDZIARAAAA!!!” ALE – nie ma u nas porządku „pod linijkę” Każdy Uczestnik sprząta po sobie w domku, w łazience, w stołówce, w stajni. Nie umiesz? to się nauczysz. Nie biegamy z „białą rękawiczką”, ale z grubsza pilnujemy. DLA CIEBIE OZNACZA TO, ŻE JEST BRUDNO??? WYBIERZ INNĄ OFERTĘ!!!
 3. KORZYSTANIA CAŁODZIENNEGO Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – jeśli jesteś NOULAJFEM – wybierz inną ofertę!!!
  Nie wchodzimy do stajni z telefonami, nie używamy ich podczas jazd konnych lub innych zajęć (wyjątkiem jest robienie zdjęć).
  NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZGUBIONE/ZNISZCZONE TELEFONY KOMÓRKOWE – UŻYWASZ ICH NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆUWAGA!!!!! W NASZYM OŚRODKU STWIERDZONO OBECNOŚĆ MUCH – tak tak, to nie są ćwiczenia!! u nas są muchy!!! Jeśli w Twojej stajni ich nie ma – WYBIERZ INNĄ OFERTĘ
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ
 1. ŚPIWÓR, koc, podusię, ciepłą piżamkę
 2. CZAPKĘ Z DASZKIEM – w upalne dni jest OBOWIĄZEK noszenia czapki z daszkiem, oraz coś na wypadek deszczu
 3. Przybory toaletowe
 4. Latarka
 5. Strój jeździecki – buty (mogą być to adidasy, byle nie były zapinane na rzepy, a wiązane).
  Spodnie – nie muszą być to „rasowe” bryczesy, byle by nie miały od wewnętrznej strony nogi szwa.
 6. Książeczka zdrowia oraz legitymacja szkolna
 7. DOBRY HUMOR

PROPONOWANE TURNUSY:

I. 30 CZERWCA- 13 LIPCA:

II. 14 lipca – 27 lipca:

III. 28 lipca – 10 sierpnia:

IV. 11 sierpnia – 24 sierpnia

Całkowity koszt pobytu to 1550 zł za dwutygodniowy turnus
W przypadku zainteresowania obozem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Więcej informacji pod numerem tel. 503 348 553 lub 506 187 473 

Zapraszamy młodzież w wieku 12-18 lat na niezapomniane wakacje w siodle. Nie zawiedziemy również w tym roku!!!