OBOZY KONNE

Dzienną dawkę jazdy konnej w ilości 1,5 – 2 godziny, na ujeżdżalni szlifujemy sztukę jeździecką z dziedziny ujeżdżenia, trochę skoków, ale przykładamy się do tego, co w większości klubów jeździeckich jest lekceważone: czyli dokładność. Tłumaczymy dlaczego działamy takimi, a nie innymi pomocami, oraz jak zrobić, aby koń „czytał nam w myślach” W większości szkółek jeździeckich nie ma nauki jazdy konnej w pełnym tego słowa znaczeniu, jest „masówka”, gdzie jeździec przychodzi odbębnić godzinną jazdę, po czym jedzie do domu, nie mając pojęcia co należy zrobić z koniem przed jazdą, po jeździe, jak powinien wyglądać koński dzień (na pewno nie powinien go spędzić z siodłem na plecach non stop….)

Do dyspozycji Uczestników są czteroosobowe domki kempingowe. Obok „Miasteczka Obozowego” jest wiata gdzie przy stoliku można pograć w karty, lub gry planszowe, popijając chłodny napój w gorący dzień, także stół do ping-ponga. Również dla Uczestników jest świetlica z TV i DVD, gdzie spędzamy deszczowe popołudnia oglądając filmy, najczęściej o tematyce końskiej lub przeprowadzamy warsztaty rozwijające pewność siebie, wiedzę o koniach, czy po prostu wspólne pogaduchy.

Cały dzień spędza się z końmi, jak nie jeździmy, to dbamy o naszych podopiecznych, to karmimy, to poimy. A jak już skończymy to wtedy jest czas na gry przy ognisku, albo podchody w lesie … I tak to właśnie GRUPA decyduje o tym co robimy, jak się bawimy. Każdy może wyjść z propozycją, bo to WASZE wakacje.

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ:
 1. Naszym najważniejszym celem jest wpoić wiarę w siebie. Tego właśnie uczą konie – wytrwałości w dążeniu do celu, oraz umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, także trudniejszych, szukania wielu rozwiązań. Koń – istota żywa, mająca wolną wolę, posiadająca masę ciała, siłę – kontra człowiek – o 9/10 lżejszy od konia – musi umieć sobie dawać radę z tym stworzeniem. Ci, którzy już siedzieli w siodle, prowadzili konia w ręku, wiedzą, że to tylko dobra wola tego zwierzęcia, że daje się podporządkować, że gdyby tylko chciał, zrobiłby z nami co chce. Tak więc jazda konna BUDUJE CHARAKTER i NIE JEST DLA KAŻDEGO. pamiętajcie o tym wybierając wakacje, bo jeśli ktoś tego nie czuje – to się po prostu będzie u nas męczył. (jesteśmy dość monotematyczni – konie, konie i konie… a i jeszcze konie i trochę o koniach…..) Albo sięgniesz gwiazd, albo nie. Wybór należy do Ciebie.
 2. Poziom jazdy będzie na 100% dostosowany do umiejętności Uczestnika (nawet jeśli będzie to oznaczało powrót na lożnę – bierzesz to na klatę i uczysz się, bo po to jesteś na tym obozie!! )
 3. Jazdy prowadzą ludzie, którzy wiedzą co robią
 4. Koń to istota żywa, nieprzewidywalna, dlatego wymagamy skupienia i posłuszeństwa na jazdach, oraz we wszystkich zajęciach z udziałem koni
 5. Zajęć poza jazdami – gry, zabawy, spacery, wygłupy
 6. Mnóstwa teorii – wykłady, pokazy itd.
 7. Mnóstwa praktyk – jak dbać o konia. Z pewnością wykorzystamy Twoją obecność w stajni do zajęć takich jak:
  – CZYSZCZENIE KONIA
  – DBANIE O JEGO KOPYTA (smarowanie preparatami odżywczymi)
  – DBANIE O SPRZĘT JEŹDZIECKI
 8. Wdrażania TWOICH pomysłów w życie obozowe!
CZEGO SIE NIE SPODZIEWAĆ:
 1. WYPASIONEGO OŚRODKA – mieszkamy NA WSI, dość skromnie. Na naszym podwórku nie ma kostki brukowej. Żyjemy dla zwierząt i jest ich u nas sporo (psy, koty, kury, indyki, gęsi – to oprócz koni) Nikomu nie przeszkadzają zwierzaki szukające kontaktu z człowiekiem. Jeśli Ci to nie odpowiada – WYBIERZ INNĄ OFERTĘ!!!
 2. POUKŁADANYCH W KOSTKĘ RZECZY – u nas panuje LUZ. Nie ma nic na „GWIZDEK” (no, może pory posiłków są sygnalizowane gwizdkiem, lub okrzykiem „MANDZIARAAAA!!!” ALE – nie ma u nas porządku „pod linijkę” Każdy Uczestnik sprząta po sobie w domku, w łazience, w stołówce, w stajni. Nie umiesz? to się nauczysz. Nie biegamy z „białą rękawiczką”, ale z grubsza pilnujemy. DLA CIEBIE OZNACZA TO, ŻE JEST BRUDNO??? WYBIERZ INNĄ OFERTĘ!!!
 3. KORZYSTANIA CAŁODZIENNEGO Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – jeśli jesteś NOULAJFEM – wybierz inną ofertę!!!
  Nie wchodzimy do stajni z telefonami, nie używamy ich podczas jazd konnych lub innych zajęć (wyjątkiem jest robienie zdjęć).
  NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZGUBIONE/ZNISZCZONE TELEFONY KOMÓRKOWE – UŻYWASZ ICH NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆUWAGA!!!!! W NASZYM OŚRODKU STWIERDZONO OBECNOŚĆ MUCH – tak tak, to nie są ćwiczenia!! u nas są muchy!!! Jeśli w Twojej stajni ich nie ma – WYBIERZ INNĄ OFERTĘ
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ
 1. ŚPIWÓR, koc, podusię, ciepłą piżamkę
 2. CZAPKĘ Z DASZKIEM – w upalne dni jest OBOWIĄZEK noszenia czapki z daszkiem, oraz coś na wypadek deszczu
 3. Przybory toaletowe
 4. Latarka
 5. Strój jeździecki – buty (mogą być to adidasy, byle nie zapinane na rzepy, a wiązane).
  Spodnie – nie muszą być to „rasowe” bryczesy, byle by nie miały od wewnętrznej strony nogi szwu.
 6. Galowy strój jeździecki – na tematycznych turnusach planowane są pokazy – nie musi być to „rasowy, drogi strój jeździecki, ale jasne spodnie, czarna koszulka/koszula. Buty – kalosze jeździeckie, lub – co zalecane czapsy
 7. Książeczka zdrowia oraz legitymacja szkolna
 8. DOBRY HUMOR

PROPONOWANE TURNUSY:

I. 30 CZERWCA- 13 LIPCA:
Turnus zwykły, REKREACYJNY, dla osób chcących sobie po prostu pojeździć, pouczyć się tej sztuki, podszlifować podstawy, swoją postawę na koniu, poobcować z końmi w stajni. Gwarantujemy i tak wysoki poziom jazd, dla osób które dobrze radzą sobie w siodle, wyjazdy konno do lasu.

II. 14 lipca – 27 lipca:
Turnus rekreacyjny o profilu KADRYL – nie ma piękniejszego sposobu na udowodnienie harmonii jeźdźca z koniem niż płynny, grupowy taniec. Turnus przeznaczony dla osób chcących nauczyć się tej sztuki. Obowiązuje strój galowy.

III. 28 lipca – 10 sierpnia:
Turnus REKREACYJNY o profilu ZAWODY – ten turnus będzie kończył się zawodami jeździeckimi. Jest dla osób chcących zobaczyć jak to jest być zawodnikiem, poczuć tę adrenalinę, dla osób lubiących rywalizację. Przez cały turnus przygotowujemy się do tych zawodów, szlifujemy wszystko, by potem to zweryfikować na sprawdzianie jeździeckim. Przewidywane są nagrody oraz flots. Obowiązuje strój galowy.

IV. 11 sierpnia – 24 sierpnia
turnus rekreacyjny o profilu przygotowanie bo BOJ i SOJ ponieważ nasz ośrodek nie jest wypasiony, nie jesteśmy w stanie uzyskać certyfikatu PZJ, a więc nie mamy prawa przeprowadzać egzaminu na odznaki jeździeckie. Myśleliśmy o tym, żeby pojechać na egzamin gdzieś, ale to po prostu wychodzi zbyt drogo… Możemy zaproponować solidne przygotowanie do egzaminu na BRĄZ oraz SERBRO. W teorii oraz w praktyce. Turnus zakończony wewnętrznym egzaminem próbnym. Obowiązuje strój galowy.

Całkowity koszt pobytu to 1400 zł za dwutygodniowy turnus
W przypadku zainteresowania obozem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Więcej informacji pod numerem tel. 503 348 553 lub 506 187 473 

Zapraszamy młodzież w wieku 12-18 lat na niezapomniane wakacje w siodle. Nie zawiedziemy również w tym roku!!!